Допомога біженцям з України у Воцлаві (Wocławy) поблизу Гданська (Gdańsk). Номери з харчуванням для жінок з дітьми та людей похилого віку - тел. +48 503 897 855

Aid for refugees from Ukraine in Woclawy near Gdańsk. Rooms with meals for women with children and the elderly - tel. +48 503 897 855

Pomoc dla uchodźców z Ukrainy w Wocławach pod Gdańskiem. Pokoje wraz z wyżywieniem dla kobiet z dziećmi i osób starszych - tel. +48 503 897 855

Victory Party w JC&R.

25 sierpnia jest Dzień Niepodległości Ukrainy i od czwartku 25.08 do niedzieli 28.08 wszystkie imprezy u nas będą pod hasłem „Victory party”.

Wszyscy goście z Ukrainy mają oczywiście wejściówki free, a to co zarobimy na tej imprezie w całości przeznaczamy na wsparcie Ukraińców.

 

Kochani nie ukrywamy, że chcemy zrobić z tych imprez jedno z największych wydarzeń jakie kiedykolwiek miały miejsce w naszym klubie i ośrodku.  Czy nam się uda? To zależy od nas Was wszystkich! Przekazujcie informację o tej imprezie innym, umawiajcie się z nimi w tym czasie u nas w ośrodku i zróbmy imprezę jakiej jeszcze nie było!!! Zróbmy wielkie Victory Party!!!

Goście z zagranicy gratulują i wręcz zazdroszczą nam tego jak, zareagowaliśmy jako całe społeczeństwo, jak potrafiliśmy otworzyć się na Ukraińców i przyjąć ich do siebie, do naszych domów w obliczu wojny w bandycką armią moskali. Takiej pomocy uchodźcom nikt do tej pory nie widział.  Odpowiedź na pytanie dlaczego Polacy tak bardzo zaangażowali się w pomoc dla Ukrainy i Ukraińców, pomimo naszej czasami burzliwej przeszłości jest prosta ale chyba sami sobie ją uświadamiamy od niedawna.

Przez setki lat mieszkaliśmy razem, tworzyliśmy państwo, zakładaliśmy rodziny, razem walczyliśmy m.in. z Turkami i Moskalami. Między Polakami i Ukraińcami przez setki lat było jak w rodzinie i to dosłownie „jak w rodzinie” bo miliony Polaków i Ukraińców mają bliższe lub dalsze rodzinne koligacje. Nie zastanawiamy się nad tym ale niemal każdy z nas ma wśród swoich znajomych ludzi których rodziny pochodzą „gdzieś z Galicji wschodniej”, „Kresów” czy jeszcze wcześniej z „ukraińskich stepów”. W wyniku podziałów jakie zaszły w Europie po II WS wiele rodzin zostało podzielonych, jedni trafili to Polski na tzw. „ziemie odzyskane”, inni np. do Kazachstanu, a część została w granicach Ukrainy wytyczonych przez sowietów i tych na siłę rusyfikowano!

Historia XX wieku, praca propagandystów sowieckich (niestety również Polskich)  spowodowała, że zapomnieliśmy o tym ale przecież jeszcze 300-400 lat temu razem byliśmy jednym z największych państw w Europie!

Politycy i różne narody często, mocno na wyrost określają się nawzajem „bratnimi” – ale to zwykła propaganda! Natomiast w przypadku Polaków i Ukraińców naprawdę tak jest, nie zapominajmy o tym i nie dajmy się dalej manipulować ruskim ani żadnym innym propagandystom! Zobaczmy w jakich granicach funkcjonowaliśmy razem jako I czy nawet II Rzeczpospolita i jakie narodowości tworzyły nasze wspólne państwo!

Nie ma co ukrywać, że przez setki lat miedzy Polakami i Ukraińcami różnie bywało – czasami dobrze, czasami źle i jak to nawet w najlepszych rodzinach bywa ….. czasami brat, bratu dał po mordzie.

Czy nasze waśnie kiedyś się jeszcze powtórzą? Może tak, może nie – ale to nasze sprawy, to sprawy między „braćmi”, a nikt obcy nie będzie bił nam brata!

Dlatego „RUSKI IDI NA CHUJ”!!!

 

Jeśli nie możecie przyjechać na tę imprezę ale chcecie dołożyć swoje do naszej wspólnej akcji to możecie opłacić teraz wejściówkę Victory Party, zaznaczając, że wykorzystacie ją w innym, dogodnym dla Was terminie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FirW5YWRKaE

 

https://www.youtube.com/watch?v=-cWqO6ieuMY